Wieczory Literackie – spotkanie z Martyną Bundą

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory Literackie.  15 października naszym gościem będzie pisarka Martyna Bunda. Przed spotkaniem zaprezentujemy spektakl „Kiedyś Ci opowiem…”.

15 października /sobota/

18.00  Teatr Przedmieście „Kiedyś Ci opowiem…”, reż. Aneta Adamska-Szukała
19.15  Spotkanie autorskie z Martyną Bundą, prowadzenie: Kamila Dzika-Jurek

Martyna Bunda – dziennikarka i pisarka.  Z pochodzenia Kaszubka, dorastała w Kartuzach, z których wyjechała po maturze, by robić karierę i szukać szczęścia w wielkim świecie.  Ukończyła studia z zakresu polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2012 – 2018 kierowniczka działu krajowego w tygodniku „Polityka”. Praca redaktorska przyniosła kres autorskiemu pisaniu i otworzyła przestrzeń do zajęcia się książkami.  Za debiutancką powieść „Nieczułość” (Wydawnictwo Literackie Kraków 2017) otrzymała Nagrodę Literacką „Gryfia”, oraz Pomorską Nagrodę Literacką „Wiatr od Morza”, jak również nominację do Nagrody Literackiej „Nike 2018” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: proza. Dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press za teksty reporterskie. W 2020 roku nominowana do Nagrody Literackie m. st. Warszawy za powieść „Kot niebieski”.
Prywatnie jest niezrealizowaną gitarzystką (w Kartuzach ukończyła szkołę muzyczną) i matką dwóch córek. Mieszka w Warszawie.

spotkanie autorskie: wstęp wolny
bilety na spektakl: 40 zł

Organizatorem Wieczorów Literackich jest Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne GATE
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

dowiedz się więcej

zobacz więcej