Wieczory Literackie – spotkanie z Mirą Marcinów

     Serdecznie zapraszamy 3 grudnia o godz. 18.00 do Teatru Przedmieście na spektakl „Obietnica” oraz spotkanie z Mirą Marcinów w ramach Wieczorów Literackich. 

Program
18.00  Teatr Przedmieście „OBIETNICA”, reż. Aneta Adamska-Szukała
19.00  Spotkanie autorskie z Mirą Marcinów,
prowadzenie: Anna Fostakowska

Mira Marcinów – pisarka, psycholożka, filozofka, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła doktorat z psychologii. Pracuje w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Publikowała m.in. w „Czasie literatury”, „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym” i francuskim piśmie o poezji „Orpheus”. Finalistka Nagrody Naukowej „Polityki” (2019) i laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów (2015).
Szczególnym zainteresowaniem darzy kwestie szaleństwa i teorii na jego temat, które to zamiłowanie w 2012 roku zaowocowało rozprawą zatytułowaną “Na krawędzi wolności: szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego”. W 2017 roku wydała pierwszy tom “Historii polskiego szaleństwa”, będący antologią rodzimych tekstów z dziedziny psychopatologii, a zarazem pierwszą próbą stworzenia archeologii polskiego szaleństwa. Rok później, wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim wydała pracę naukową pt. “Niezabliźniona rana Narcyza: dyptyk o nieświadomości i początkach polskiej psychoanalizy”, którą była nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej.
Za prozatorski debiut „Bezmatek” otrzymała Paszport Polityki  i Nagrodę MISIE 2021 , a także nominacje do Nagrody Literackiej „Nike”, nagrody „Odkrycia Empiku”, Nagrody Conrada oraz do nagrody O!Lśnienia.
Współzałożycielka Ośrodka Myśli Psychoanalitycznej IFiS PAN. Autorka wystawy „Pięć uczuć podstawowych jak pięć palców” MiK

O spektaklu: „OBIETNICA”

wstęp wolny
obowiązkowa rezerwacja: tel. 667 714 730
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

dowiedz się więcej

zobacz więcej