OTELLO TONIGHT! – 4 i 11 grudnia godz. 19.00

Zapraszamy na spektakl „Otello tonight!” wg dramatu Williama Szekspira w dniach 4 i 11 grudnia o godz. 19.00.

„Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest tak naprawdę pełnym tęsknoty hymnem o miłości, to łkanie o miłość. Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie Miłość. Tak było zawsze i tak zawsze będzie. Jednak to rzadki dar, iskra, muśnięcie anielskich skrzydeł… Jeśli wielka miłość zdarzy się, tu, na ziemi, to niestety narażona jest na niepewność, wyśmianie, niesie w sobie gorycz porażki. Największym niebezpieczeństwem dla miłości jest ludzka natura – pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello – czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego wewnętrzny głos, który mówi mu, że nie zasługuje na Desdemonę.
Bohater Shakespeare’a jest mężczyzną na wskroś współczesnym, a budzące się w nim demony braku zaufania, podejrzliwości i niewiary w uczucie są szaleńczo podsycane przez naszą kulturę. To co u Shakespeare’a wydaje się osobliwe i spowodowane kompleksem koloru skóry czy pochodzenia, w dzisiejszym świecie staje się codzienne, prozaiczne. Normalne jest bowiem to, że nie wierzymy w miłość, że zabijamy ją w sobie i w innych, ulegając podszeptom szatańskiej siły Iago, który zerka na nas cały czas.
Ukrytym bohaterem „Otella” jest właśnie Iago, który swoją mocą zatruwa duszę Maura i innych bohaterów. Otello staje się tak naprawdę jego ofiarą, bo zabijając swoją ukochaną zabija przecież sam siebie.

Autor: William Shakespeare
Adaptacja tekstu, reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
Muzyka: Mirosław Kiełbasa
Występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Michał Chołka, Paweł Sroka, Maciej Szukała

rezerwacje: tel. 667714730
bilety: 40 zł

Spektakl zdobył Nagrodę Publiczności na 24. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (nurt Off)

dowiedz się więcej

zobacz więcej