„Matecznik” zakwalifikowany na 28. Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Z radością informujemy, że nasz najnowszy spektakl „Matecznik” wg tekstu Moniki Siary-Bramory został zakwalifikowany do 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Po raz trzeci raz mamy przyjemność brać udział w tym prestiżowym konkursie, a poprzednie realizacje: „Kiedyś Ci opowiem…” (2021) i „Ostatnie rozdanie” (2016) zostały docenione przez Komisję Artystyczną i otrzymały refundacje.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz

MATECZNIK

tekst: Monika Siara-Bramora
reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
muzyka: Maciej Szukała
występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska oraz Julia Gamblin, Oliwia Piątek, Kinga Szuberla
premiera: 15 stycznia 2022

dowiedz się więcej

zobacz więcej